Obsługiwane przez usługę Blogger.

Obserwatorzy

sobota, 20 listopada 2010

Podwójny sukces dla Sandomierzan w meczu 9. kolejki

Możemy mówić o podwójnym sukcesie jakim zakończył się mecz 9. kolejki pomiędzy Wisłą Sandomierz a MOSM Trrol Bytom. Pierwszy i najważniejszy to wysoka wygrana Sandomierzan 40:28 (16:13), druga natomiast to pierwsza udana relacja online z meczu, którą można było śledzić na stronie www.sprwisla.pl. Dotychczas takie relacje były dostępne tylko w meczach Superligi. Zatem Wisła Sandomierz nie tylko doskonale prezentuje się na boisku, ale również wprowadza nowe trendy w niższych ligach piłki ręcznej mężczyzn.

Mecz wprawdzie zakończył się wysokim dwunasto bramkowym zwycięstwem Wiślaków, jednak pierwsze 15 minut meczu należało do gości. Przez pierwsze kilka minut Bytomianie prowadzili 1-2 bramkami. Dopiero w 15 minucie meczu Sandomierzanie wyrównali i wyszli na prowadzenie, którego nie oddali do końca meczu. Na przerwę Wisła schodziła z trzy bramkową przewagą (16:13).

Po przerwie Wiślacy złapali wiatr w żagle. Każda kolejna minuta to coraz większe prowadzenie gospodarzy. W 42 minucie prowadziliśmy nawet 13 bramkami. Druga część meczu w całości należała do sandomierskiej drużyny. Doskonała obrona w strefie, szybkie i skuteczne kontrataki kończące się najczęściej bramką Kutka lub Ogrodnika oraz popisowe obrony obydwu Naszych bramkarzy (Skowrona i Karasińskiego) dały nam wysoką przewagę do końca meczu i w rezultacie wygraną 40:28.

Każda połowa meczu to dwa zupełnie inne spotkania. W pierwszej połowie bardzo ambitnie grający goście skutecznie tłumili ataki Wiślaków. Wszystko jednak odwróciło się w drugiej połowie i Sandomierzanie niczym taran zdobywali gola za golem – czasem nawet po 4 bramki z rzędu.

Warto dodać, że do drużyny po dwóch latach nieobecności powrócił Michał Szklarski, który w meczu w Bytomiem zaliczył dwie bramki.

Nasza drużyna wygrała zatem ósmy mecz w tej rundzie i do tej pory jest niepokonana. Przed nami jeszcze dwa mecze w tej rundzie – obydwa rozegramy z najlepszymi obok nas drużynami w naszej grupie: Viretem Zawiercie oraz VIVE II Targi Kielce. Od tych dwóch spotkań będzie zależało w dużej mierze nasze miejsce w tabeli po pierwszej rundzie.

Bramki: Ogrodnik – 11, Kutek – 10, Dusak – 5, Cupisz – 4, Pawelczyk i Białkowski – 3, Szklarski – 2, Smardz i Guz – 1.

Pierwsza relacja online

Obok wygranej Sandomierzan, dużym wydarzeniem tej kolejki była bez wątpienia relacja online z meczu, którą przez całe 60 minut można było śledzić na Naszej stronie klubowej. Relacja cieszyła się ogromnym zainteresowaniem, na bieżąco śledziło ją kilkadziesiąt osób, kilkadziesiąt kolejnych odwiedzało Nasza stronę co kilka minut.

Jest to bez wątpienia ogromny sukces, ponieważ do tej pory takie relacje prowadzone były tylko w meczach Superligi – w niższych ligach jesteśmy pionierami. Relacja meczu Wisła Sandomierz – MOSM Trrol Bytom spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem, otrzymaliśmy wiele miłych maili. Kolejne mecze Wisły w Sandomierzu również będziemy relacjonować online. Mamy nadzieję, że za naszym przykładem pójdą również inne drużyny niższych lig.

W tym miejscu należą się wyrazy uznania dla Raula, który dzielnie relacjonował Nam wszystkim mecz online. Dzięki niemu wszyscy Ci, którzy nie mogli przyjść na halę mogli przez ekranami komputerów poczuć podobnie duże emocje, jakby byli wprost na hali z innymi kibicami.

Mamy nadzieję, że relacje online i emocje jakie towarzyszyły temu przed ekranami zachęcą Was do przyjścia na kolejny mecz Wisły na sandomierską halę – poczujecie prawdzie emocje na żywo.