Obsługiwane przez usługę Blogger.

Obserwatorzy

sobota, 22 stycznia 2011

Zwycięstwo Sandomierzan na inaugurację sezonu

SPR Wisła Sandomierz wygrała inauguracyjny mecz II rundy rewanżowej sezonu 2010/11, pokonując AZS Politechnika Świętokrzyska 32:28 (20:13). Wygrana bardzo cieszy, choć gdyby nie kilka zbyt łatwo straconych piłek byłaby dużo wyższa.

Od samego początku meczu sandomierska drużyna prowadzała. Jedynie w 5 i 8 minucie meczu chwilowo remisowała, ale potem już do końca nie oddała prowadzenia. Pierwsze 30 minut gry Wiślacy w pełni kontrolowali mecz. Między 15 a 20 minutą zdobyli 4 bramki pod rząd nie oddając ani jednej Politechnice. Ostatecznie po 30 minutach Wisła schodziła z 7 bramkowym prowadzeniem 20:13.

Pierwsze 20 minut drugiej połowy również należały do Nas. W 41 i 46 minucie Nasza przewaga wynosiła nawet 10 bramek. Dopiero w ostatnich 10 minutach gry przewaga Wiślaków topniała i ostatecznie spadła do zaledwie 4 bramek. Dlaczego zaledwie? Ponieważ w całym meczu straciliśmy bardzo łatwo kilka piłek oraz nie wykorzystaliśmy kilku praktycznie 100% akcji. W całym meczu wprawdzie wygraliśmy, ale porównując wynik do tego z I rundy, gdzie pokonaliśmy drużynę Politechniki 47:26 (różnicą 21 bramek), wygrana 32:28 wygląda bardzo skromnie.

W sandomierskiej drużynie doskonale spisał się Michał Białkowski, zdobywając najwięcej bo aż 8 bramek. Popisał się kilkoma bardzo efektownymi akcjami. Równie skuteczny był także filar sandomierskiej drużyny Marcin Ogrodnik, dopisując do konta drużyny 7 bramek.

W I połowie meczu w bramce bardzo dobrze spisywał się Daniel Skowron, broniąc kilka bardzo trudnych piłek. W II połowie meczu po dłuższej nieobecności do sandomierskiej bramki powrócił Jakub Stolarski.

Drużyna AZS Politechnika Świętokrzyska na początku sezonu nie grała dobrze. Im bliżej końca I rundy tym ich gra była coraz lepsza. I rundę zakończyli na wysokiej 4 pozycji. W meczu II rundy z Wisłą Sandomierz drużyna, mimo przegranej zaprezentowała się bardzo dobrze. Dużą zasługę w tym mają m.in.: Jarosław Sieczka oraz Paweł Smaróg (dawni zawodnicy zespołów ekstraklasy). Drużyna ta z powodzeniem powinna wygrać spotkania ze słabiej notowanymi po I rundzie drużynami.

Za tydzień sandomierska drużyna na wyjeździe zagra z Unią Tarnów. W poprzedniej rundzie Wisła pokonała Unię 46:23. W tym meczu również jest faworytem i nie powinna mieć większych kłopotów z zawodnikami z Tarnowa.

Bilans bramek:

SPR Wisła Sandomierz: Białkowski – 8, Ogrodnik – 8, Cupisz, Karbownik – 5, Dusak – 4, Kutek, Pawelczyk – 1

AZS Politechnika Świętokrzyska: Lenty – 9, Sieczka – 8, Glita – 5, Ryba – 4, Zagniński, Zygan – 1